Ημερολόγιο

Απρίλιος 2017 Μάιος 2017 Ιούνιος 2017
Κυ Δε Τρ Τε Πέ Πα Σα
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Από τον Ξύνδα στο Σαμάρα

Flora_Mirabilis

Αρχική Νέα - Εκδηλώσεις Aνακοινώσεις Ανακοινώσεις 1o διεθνές σεμινάριο 05-11/09/2014 - Πρόγραμμα σεμιναρίου
1o διεθνές σεμινάριο 05-11/09/2014 - Πρόγραμμα σεμιναρίου

1o ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ
ΞΥΛΙΝΩΝ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΩΝ ΠΝΕΥΣΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ

5 - 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Κτίριο Φιλαρμονικής Εταιρείας Κερκύρας
 


ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ
Ρία Γεωργιάδου (Φλάουτο)
Σπύρος Μουρίκης (Κλαρινέτο)
Calum Robertson (Κλαρινέτο)
Nigel Boddice M.B.E. (Σύνολα χαλκίνων, τρομπέτα)
Holly Boddice (Τρομπέτα)
Christopher Mansfield (Ευφώνιο, τρομπόνι)



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ


  • Παρασκευή 05/09/2014

Συνάντηση γνωριμίας και χωρισμός σε ομάδες εργασίες, έναρξη: 18:00-19:00

Ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων

Χάλκινα: αίθουσα δοκιμών

 

  • Σάββατο 06/09/2014

9:30-11:00 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Holly Boddice 

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson 

10:00-13:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αναγνωστήριο] Σπύρος Μουρίκης

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Nigel Boddice 

11:30-13:30 ευφώνια, βαρύτονα, τρομπόνια [αίθουσα δοκιμών] Christopher Mansfield 

 

17:30-19:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Σπύρος Μουρίκης

17:30-19:00 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield 

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson 

 

 

  • Κυριακή 07/09/2014

12.00-13:30 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Σπύρος Μουρίκης

12.00-13:30 φλάουτα – ομάδα 1[αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

12.00-13:30 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield 

17:30-19:00 πρόβα συνόλου φλάουτων [αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

17:30-19:00 πρόβα συνόλου κλαρινέτων [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson 

 

19:30-21:00 πρόβα συνόλων τρομπέτας [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice

19:30-21:00 πρόβα συνόλων βαθέων οργάνων [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

 

  • Δευτέρα 08/09/2014

9:30-11:00 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Holly Boddice

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2  [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

9:30-11:00 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice

11:30-13:30 τρομπόνια [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

11:30-13:30 φλάουτα – ομάδα 2 [αναγνωστήριο] Ρία Γεωργιάδου

 

17:30-19:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson

17:30-19:00 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

 

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

 

  • Τρίτη 09/09/2014

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2  [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

9:30-11:00 φλάουτα – ομάδα 2 [ [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

9:30-11:00 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield

 

11:30-13:30 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

11:30-13:30 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 2 [αναγνωστήριο] Holly Boddice

 

17:30-19:00 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice

17:30-19:00 τρομπόνια [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

19:00-20:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

19:00-20:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

 

21.00 συναυλία καθηγητών, αίθουσα εκδηλώσεων

 

  • Τετάρτη 10/092014

9:30-11:00 φλάουτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1[αναγνωστήριο] Nigel Boddice

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Holly Boddice

11:30-13:30 ευφώνια, βαρύτονα, τρομπόνια [αίθουσα δοκιμών] Christopher Mansfield

17:30-18:30 πρόβες συνόλων [χάλκινα] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

18:30-19:30 πρόβες συνόλων [ξύλινα] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

20:30 συναυλία Περιστύλιο Ανακτόρων Μιχαήλ και Γεωργίου


  • Πέμπτη 11/09/2014

20.00 Ομιλία του Nigel Boddice σχετικά με την μπάντα πνευστών και παράδοση βεβαιώσεων συμμετοχής

 


Παρασκευή 5.9.2014

Συνάντηση γνωριμίας και χωρισμός σε ομάδες εργασίες, έναρξη: 18:00-19:00

Ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων

Χάλκινα: αίθουσα δοκιμών

 

Σάββατο 6.9.2014

9:30-11:00 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Holly Boddice

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson

10:00-13:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αναγνωστήριο] Σπύρος Μουρίκης

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Nigel Boddice

11:30-13:30 ευφώνια, βαρύτονα, τρομπόνια [αίθουσα δοκιμών] Christopher Mansfield

 

17:30-19:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Σπύρος Μουρίκης

17:30-19:00 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

 

 

Κυριακή 7.9.2014

12.00-13:30 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Σπύρος Μουρίκης

12.00-13:30 φλάουτα – ομάδα 1[αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

12.00-13:30 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield

17:30-19:00 πρόβα συνόλου φλάουτων [αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

17:30-19:00 πρόβα συνόλου κλαρινέτων [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson

 

19:30-21:00 πρόβα συνόλων τρομπέτας [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice

19:30-21:00 πρόβα συνόλων βαθέων οργάνων [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

 

Δευτέρα 8.9.2014

9:30-11:00 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Holly Boddice

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2  [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

9:30-11:00 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice

11:30-13:30 τρομπόνια [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

11:30-13:30 φλάουτα – ομάδα 2 [αναγνωστήριο] Ρία Γεωργιάδου

 

17:30-19:00 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Calum Robertson

17:30-19:00 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου

 

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

19:30-21:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

 

 

Τρίτη 9.9.2014

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2  [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

9:30-11:00 φλάουτα – ομάδα 2 [ [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

9:30-11:00 ευφώνια, βαρύτονα [αναγνωστήριο] Christopher Mansfield

 

11:30-13:30 κλαρινέτα – ομάδα 1 [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

11:30-13:30 φλάουτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 2 [αναγνωστήριο] Holly Boddice

 

17:30-19:00 τρομπέτα – ομάδα 1 [αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice

17:30-19:00 τρομπόνια [αίθουσα εκδηλώσεων] Christopher Mansfield

19:00-20:00 πρόβα των συνόλων [χάλκινα: αίθουσα δοκιμών] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

19:00-20:00 πρόβα των συνόλων [ξύλινα: αίθουσα εκδηλώσεων] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

 

21.00 συναυλία καθηγητών, αίθουσα εκδηλώσεων

 

Τετάρτη 10.9.2014

9:30-11:00 φλάουτα – ομάδα 2 [αίθουσα δοκιμών] Ρία Γεωργιάδου

9:30-11:00 κλαρινέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Calum Robertson

 

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 1[αναγνωστήριο] Nigel Boddice

11:30-13:30 τρομπέτα – ομάδα 2 [αίθουσα εκδηλώσεων] Holly Boddice

11:30-13:30 ευφώνια, βαρύτονα, τρομπόνια [αίθουσα δοκιμών] Christopher Mansfield

17:30-18:30 πρόβες συνόλων [χάλκινα] Nigel Boddice, Holly Boddice, Christopher Mansfield

18:30-19:30 πρόβες συνόλων [ξύλινα] Ρία Γεωργιάδου, Calum Robertson

20:30 συναυλία Περιστύλιο Ανακτόρων Μιχαήλ και Γεωργίου

Πέμπτη 11.9.2014

20.00 Ομιλία του Nigel Boddice σχετικά με την μπάντα πνευστών και παράδοση βεβαιώσεων συμμετοχής